головна від ферми до столу наші вівці фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

вівці, Зелений Дуб

Вигнавши овець на пасовище, потрібно щодня  дивитися,  чи все там у порядку, чи всі овечки добре їдять, чи всі здорові. Якщо це так, то для тебе немає кращої нагороди.

Романівські вівці на фермі Зелений Дуб

        Усе більше людей у вільний від основної роботи час займаються вівчарством, а кількість професійних вівчарів скорочується. У багатьох регіонах стали тримати менше великої рогатої худоби, і це привело до альтернативного використання луків для випасу овець. З іншого боку, просто любов до таких приємних і корисних тварин, як вівці, сприяла поширенню утримання овець у невеликих загонах.

     

Що треба знати  вівчареві-початківцю (Rіeder  H. )

Якщо ти не маєш про овець ніякого поняття, ніколи не купуй їх

 

      Раніше вівчарством займалися професійні пастухи; вони тримали великі отари. Зараз розведення й догляд за вівцями не завжди є основним заняттям людей заради заробітку; це стало своєрідним хоббі для тих, хто ніколи не вчився професії тваринника й пастуха.

      Бажання завести овець обумовлене не тільки любов'ю до тварин, але також і наявністю власної земельної ділянки, яку потрібно завжди тримати в порядку. Крім того, ідеалісти вважають, що можуть самі забезпечити себе бараниною, вовною й молоком, недооцінюючи, на жаль, витрати праці й інші проблеми, що виникають при утриманны невеликої кількості овець.

       Передумови загінного утримання овець

      Перш ніж заводити овець, потрібно все добре продумати, щоб підприємство не закінчилося крахом: розведення овець не таке вже проста й легенька справа, як це іноді вважають.

       Скільки часу потрібно приділяти вівцям

      Якщо в господарстві небагато овець, важко точно визначити час необхідний для догляду за ними. Можна виходити з того, що при утриманні десяти маток з потомством вам буде потрібно щодня приділяти їм не менше години. Під час збирання сіна, окоту або якоїсь іншої напруженої роботи, звичайно, цим не обійтися. Важливо одне: вівці вимагають регулярної уваги день у день, і чим інтенсивніше їхнє використання, тим більше часу треба їм приділяти. Самим трудомістким є утримання молочних овець. Тут не обійтися однією годиною в день. Починаючий вівчар повинен подумати й про те, куди він подіне своїх овець під час відпустки, і взагалі  чи може він будувати плани на тривалу відпустку, якщо в нього є череда овець.

     На час відсутності варто обов'язково знайти надійну й компетентну людину, що зможе замінити господаря. Залишаючи овець без догляду навіть на кілька днів, ви поступаєте безвідповідально й навіть жорстоко.

      Яка площа потрібно для випасу

     Вівчар-аматор найчастіше неправильно розраховує скільки тварин він може тримати на своїх луках. Основне правило говорить: на десять маток з потомством потрібно 1 га сільськогосподарських угідь, включаючи площу для заготівлі кормів на зиму. Але цей розрахунок робиться залежно від  властивостей ґрунту, клімату, техніки випасу й внесення в ґрунт добрив, тому його можна вважати тільки приблизним.

     Потрібно обов'язково обговорити проблему обгородження пасовища, щоб вівці не стали перешкодою для сусіда.

     Варто мати на увазі, що сирі, заболочені луки непридатні для випасу овець.

     Кошара (кошара)

      Серйозною проблемою є також наявність приміщення для розміщення в ньому овець у зимовий час. Чи є у вас підходяще приміщення?  Чи можна його побудувати? Будівля кошари навіть для невеликої череди вимагає особливого дозволу.

      Які спеціальні знання потрібні майбутньому вівчареві

      Тримати собак і кішок набагато простіше, ніж маленьку череду овець. Тому новачкові потрібно теоретично й практично підготуватися, перш ніж заводити овець. Для такої підготовки існують організовані земельними об'єднаннями спеціальні курси, збори й наради вівчарів. Вони допоможуть уникнути в майбутньому багатьох розчарувань. Важливим джерелом інформації є, крім того, спеціальні книги й брошури. Контакти й консультації із сусідами, що займаються вівчарством і мають уже якийсь досвід, повинні обов'язково передувати вашому рішенню почати розведення овець.

 

Джерело:
 Rieder, H. Schafe halten, Ulmer Verlag, Stuttgart, 1998.
      Що треба знати починаючому вівчареві
      • Початок розведення овець - підготовка й планування
      Вівці - охоронці природних ландшафтів
      •  Діти в догляді за вівцями
       •  Агресивність баранів
 Інші статті по темі:
  1. Цінні біологічні особливості романівських овець   Аборигенна романівська вівця є унікальною і однією з перспективних порід не тільки в Росії, а й в світі . Цінні біологічні особливості романівських овець, - висока плодючість і поліестричність, чим обумовлюється високий рівень м'ясної продуктивності (60-100 кг ягнятини) і можливість рівномірного протягом року надходження продукції.....
  2. Звідкіля походять романівські вівці? Породу названо  по назві міста, в околицях якого вона була виведена ...
  3. Романівська порода овець (За В.О. Сухарльовим) Романівська порода овець унікальна за комплексом господарсько-корисних і біологічних особливостей , яка унаслідувала від північних коротко­хвостих овець тонкий хвіст, здатність приходити в охоту і запліднюватись на протязі всього року (поліестричність) та давати за одне ягніння двоє, троє і більше ягнят (багатоплідність), високу життєздатність і пристосованість до суворих умов сніжних зим і пасовищного утримання. Спрямована селекція забезпечила високу скоростиглість романівських овець і цінні якості їх овчин, які не мають собі рівних за легкістю, міцністю, красою і теплозахисними властивостями.....
 4. Вода - зима - вівці ...Якщо в холодну пору ваші вівці не дають достатньо молока, можливо що вони не отримують достатньо питної води, лише тому що вона занадто холодна..
5. Послеродовой период у овец романовской породы  .... при наличии активного моциона до родов и после родов и физиологической стимуляции бараном-пробником после родов инволюция половых органов заканчивается в первый месяц после родов и создаются все необходимые условия для наступления беременности сразу после окончания послеродового периода....
6. Про харчування високопродуктивних овець ...  Обмеження на використання потенціалу відтворення овець надає недостатнє харчування під час останніх тижнів суягності та раннього періоду лактації...
7.  Переработка шерсти. Валяльный промысел - традиционное ремесло Полесья Валяльный промысел, издавна игравший важную роль в быту полещуков, имел целью валяние сукна и изготовление войлока, валенок, шапок. Из сукна шили верхнюю одежду, головные уборы, штаны. Войлок шел на изготовление конской упряжи: седелок, седел, хомутов...
8. Кожевенные промыслы Полесья. Исторический очерк ...      Уже в XVI в. жителям Волыни, в том числе и Полесья, были известны такие кожаные и меховые изделия, как «боты», «полуботики» (даже сафьяновые), беличьи шубы, кожухи, широкие кожаные пояса, калиты, мошны, сумки из юфти, барсучьей, лосиной кожи, упряжь . Эти изделия изготовляли городские ремесленники ...
9. Изготовление продукции из шерсти у бурят восточной Сибири ( по Д.М. Маншееву ) ...  Одним из замечательных достижений древних скотоводов было изобретение способа приготовления войлока. Войлочные изделия, широко применявшиеся еще в скифское время, и поныне используются всеми кочевыми скотоводами Евразии....

Статті баранина від ферми до столу

   

Овеча ферма Зелений Дуб

    Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
      Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Наша ферма  з садибою - прекрасне місце для відпочинку   

Садиба Зелений Дуб це:

Овеча ферма і садиба Зелений Дуб
• Зручне проживання
 • Спілкування з домашніми тваринами
• Мальовничі краєвиди
 • Чисте повітря та вода (навколо змішані ліси і жодного промислового підприємства)
 • Збір грибів, ягід, лікарських  рослин
 • Можливість здійснити одноденні піші або велосипедні походи
Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні
 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 12.06.2012.