головна від ферми до столу наші вівці фотогалерея Зелений Дуб форум цікаві сайти  контакт стрічка RSS

Романівські вівці www.vivci.kardash.com.ua

Вівці романівської породи. Ферма Зелений Дуб

       Усе більше людей у вільний від основної роботи час займаються вівчарством, а кількість професійних вівчарів скорочується. У багатьох регіонах стали тримати менше великої рогатої худоби, і це привело до альтернативного використання луків для випасу овець. З іншого боку, просто любов до таких приємних і корисних тварин, як вівці, сприяла поширенню утримання овець у невеликих загонах.

 

Початок розведення овець-підготовка й планування  (Rіeder  H. )

   Починаючі вівчарі, як, втім, і дилетанти в інших областях, часто переоцінюють свої сили й здатності.  Вони губляться перед виникаючими проблемами   й   змушені   витрачати гроші на навчання. Тому починати потрібно із придбання менше десяти овець, і, тільки нагромадивши деякий досвід, можна обзаводитися більшою чередою.

Романівські вівці на фермі Зелений Дуб.

          Планувати створення невеликої вівцеферми можна при наявності наступних умов:

Докладна інформація

•   Консультації в об'єднаннях й у досвідчених вівчарів.

•   Вступ у земельне об'єднання вівчарів. Це добровільний крок, але його можна рекомендувати.

 Читання спеціальної літератури (книг, журналів).

 Відвідування зборів і курсів.

Попереднє обговорення покупки тварин

•  Скільки тварин можна придбати для початку відповідно до  площі пасовища?

•   Купувати дорослих тварин, переярків (річників) або різновікових овець?

•  Яка порода підійде найкраще ?

•  У кого купувати тварин?

Підготовка господарства

•  Стаціонарна огорожа або электроогорожа?

•   Підготовка й обладнання кошари.

•   Планування забезпечення кормами на зиму.

Закупівля необхідних знарядь і механізмів

•   Чи потрібні будуть машини для заготівлі сіна (трактор, причіп, сіноворошилка), або вигідніше сіно купувати?

•   Чи  можна позичати машини й знаряддя в сусідів або кооперуватися з ними при різних роботах?

•   Купувати нові або вживанні машини?

•   Які знаряддя потрібні із самого початку при догляді за невеликою кількістю овець?     

 

       Для розведення овець не потрібно особливого дозволу, якщо ви вже займаєтеся тваринництвом, тобто  маєте іншу худобу. Однак варто зареєструвати нове поголів'я у відповідній ветеринарній службі. Відповідно до правових норм у тваринництві, кожне зареєстроване тваринницьке господарство повинне вести реєстраційний журнал, що дозволить згодом установити джерела інфекції при можливому спалаху якого-небудь захворювання.

      Далі виникає питання: у яку пору року найкраще  починати розведення овець? Тут немає однозначного рецепта, і при наявності відповідних умов можна зробити це в будь-який час року. Наприклад, наприкінці  осені, коли тварин можна придбати дешевше й вибір їх набагато більший. При цьому під час зимового утримання на скотарні  вівці швидше звикають до інших тварин, ніж на початку пасовищного сезону. Та й ціна тварин навесні зростає.

Машини й знарядь для загінного

утримання овець

 

Трактор

Моторна косарка

Причіпний візок до трактора

Причіпний візок для перевезення худоби

Горизонтально-дискова сіноворошилка

Валкова сіноворошилка

Вішала для сіна (досушування)

Вила, грабли, коси

Тачки

Інвентар для догляду за худобою

Огорожа для загону

Електрифіковане  огородження  для пасовища

Вузлова електрична мережа

Прилад для електроживлення пасовищної огорожі

Батареї

Зарядний пристрій, контролер огорожі

Ловильний гак

Ножі + ножиці для обрізання копит

Щипці для купірування

Олівець для лікування тварин

Щипці для мітки тварин выщипами на вухах

Збруйный інвентар

Поїлки

Теребильный агрегат (для сіна)

Ємність для комбікормів

Ваги для кормів

Ветеринарна аптечка

          На що звернути увагу при купівлі овець

     Купуєте ви овець у колег, на аукціоні, на ринку або замовляєте й оформляєте договір - завжди будьте уважні, тому що покупка тварин ґрунтується на довірі, це відомо здавна. У багатьох випадках недосвідчені покупці справедливо або несправедливо почувають себе обманутими.

      У наш час всі технічні засоби мають гарантійні сертифікати, але при покупці тварин ми не одержуємо ніякої гарантії. Тому ніколи не треба починаючому вівчареві купувати тварин без допомоги досвідченого фахівця. І взагалі за покупкою треба відправлятися вдвох, тому що четверо очей побачать більше, ніж двоє.

    Однак іноді при цьому виникають неприємні несподіванки, про що свідчать наступні приклади.

Перший випадок Вівчар купує десять овець. Через декілька днів з'ясовується, що у тварин поступово з'являються ознаки корости. Хто несе відповідальність?

Другий випадок Вівчар купує двадцять. за словами продавця. суягных вівцематок. Окотилася із них тільки половина. Хто відшкодує збитки?

Третій випадок Вівчар прикупив п'ять овець, і через десять днів вся череда виявилася ураженою копитною гниллю.  Чи повинен продавець відшкодувати збитки?

      Правові норми при купівлі-продажу худоби регулюються в Німецькому цивільному кодексі, в §§ 481-493.

       

      У племінних овець тільки короста вважається основною вадою проданої тварини з гарантійним терміном 14 днів, протягом  якого (але не пізніше чим через два дні після закінчення строку) покупець повинен довести до відома продавця про наявність захворювання. Після цього можливе розірвання договору й відшкодування збитків.

      За  вади, що кидаються в очі, наприклад, кістяка, продавець не несе відповідальності.

      При навмисному замовчуванні про деякі недоліки тварин, наприклад, про агресивність або сліпоту покупець вправі вимагати розірвання договору. Правда, у цьому випадку дуже важко довести, що обман був навмисним.

       Результат судового позову з питань гарантії неможливо передбачати, особливо якщо при покупці худоби не був складений письмовий договір.

Правові положення в трьох наведені вище випадках (мова йде про Німеччину)

    Перший випадок Після виявлення корости на десятий день покупець повинен відразу ж повідомити про це продавця, бажано при свідках або рекомендованим листом. У цьому випадку можливе розірвання договору, тобто  повернення тварин і відшкодування сплачених за них грошей і деяких збитків, наприклад, витрат на розміщення й годівлю овець.

   Другий випадок Якщо продавець запевняв покупця про наявність якоїсь ознаки у тварини (вагітності) і це його твердження можна довести, то відсутність цієї якості дає підстави для обвинувачення продавця й відшкодування їм збитків. Але якщо при судовому розгляді з'ясується, що розмова щодо суягності овець відбувалася без свідків, то претензії на відшкодування збитків не мають шансів на успіх. При наявності письмового підтвердження вагітності покупцеві легше домогтися відшкодування збитків.

     Третій випадок Тут мова йде про очевидні вади тварин. Покупцеві потрібно було насамперед  упевнитися в стані копит, і тільки після цього купувати овець і пускати їх у череду. Він не може вимагати відшкодування збитку. Щоб уникнути неприємних сюрпризів рекомендується при покупці тварин укласти письмовий договір  купівлі-продажу.

Ризик при розведенні овець

      Розведення овець пов'язане з деяким ризиком, тому що вівці іноді гинуть від травм або хвороб, або самі можуть стати причиною різних неприємностей і шкоди.

     Однак вівчар може в певній мірі сам зменшити цей ризик, поставивши надійну огорожу на пасовищі й забезпечити регулярну гарну годівлю тварин. Якщо вівці голодні, вони можуть зламати огорожу.

Що може завдати шкоди вівцям

•     Хвороби або отруєння зі смертельним результатом.

•     Крадіжки з пасовища.

•    Бродячі собаки.

•    Травми від стійлового встаткування й погано зроблених огороджень на пасовищі.

Який збиток можуть нанести самі вівці

•     Втеча овець із загону.

•     Потрава сільськогосподарських культур.

•    Дорожньо-транспортні пригоди, пов'язані з нанесенням шкоди людям і майну.

      Відповідальність за збитки, заподіяні худобою, регулюється Німецьким цивільним законодавством, відповідно до якого власник тварин майже у всіх випадках (§ 833 ) зобов'язаний відшкодовувати доказові збитки, нанесені його тваринами.

       Якщо через тварину людина загинула, одержала тілесні ушкодження або порушення здоров'я, власник повинен відшкодувати збитки потерпілому.

      Якщо збиток був заподіяний при ретельному дотриманні власником тварини всіх установлених правил утримання, він не відшкодовується.

     

     Звідси виходить, що вівчар-аматор у кожному разі повинен укласти договір про гарантійне страхування, що, звичайно, не дає йому права недбало ставитися до своїх обов'язків.

      Гарантійне страхування         Цей вид страхування відшкодовує збитки від можливої втечі овець із загону. Якщо при цьому справа обмежується потравою сільськогосподарських культур, збиток очевидний. Але якщо тварини викликали дорожньо-транспортну пригоду зі збитком для майна й людей, така страховка часом рятує власника тварин від фінансового краху. Не забудьте внести в страховий договір і барана-плідника.

       Страхування від крадіжок        Крадіжки овець із загону - нерідке явище. Страховка відшкодує збитки в тому випадку, якщо власник представить докази крадіжки; однак не так легко буває довести, скільки овець було украдено. Така страховка коштує дорого, а страхова премія становить усього 10-20% вартості застрахованої худоби.

     Страхування життя тварин  Життя цінних породистих овець або плідників можна застрахувати на строк від одного до двох років. Страхова премія за кожну тварину становить 4-10% її вартості.

     Страхування на транспорті  Збиток, нанесений під час перевезення овець, відшкодовується страхуванням на транспорті. Договір про таке страхування укладають насамперед  під час перевезення тварин на великі відстані. Страхові премії невеликі й становлять близько 1% від вартості тварин.

     Професійний союз сільськогосподарських робітників   При нещасних випадках на виробництві професійний союз сільськогосподарських робітників виплачує компенсацію постраждалим членам союзу.

    При прийнятних умовах вступ у союз вигідний  навіть власникам невеликих вівцеферм, тому що вимагає невеликих витрат і гарантує страховий захист.

    Страхування від вогню й інших стихійні лих У більшості земель Німеччини існує закон про страхування будинків від вогню й інших стихійних лих однак у нього не включений пункт про тварин і сільськогосподарський інвентар.  Тому щоб уникнути ризику власникам худоби рекомендується укласти особливий договір про страхування від вогню.

 

Джерело:
 Rieder, H. Schafe halten, Ulmer Verlag, Stuttgart, 1998.
      Що треба знати починаючому вівчареві
       Початок розведення овець - підготовка й планування
       Вівці - охоронці природних ландшафтів
       •  Діти в догляді за вівцями   
         •  Агресивність баранів
 Інші статті по темі:
  1. Цінні біологічні особливості романівських овець   Аборигенна романівська вівця є унікальною і однією з перспективних порід не тільки в Росії, а й в світі . Цінні біологічні особливості романівських овець, - висока плодючість і поліестричність, чим обумовлюється високий рівень м'ясної продуктивності (60-100 кг ягнятини) і можливість рівномірного протягом року надходження продукції.....
  2. Звідкіля походять романівські вівці? Породу названо  по назві міста, в околицях якого вона була виведена ...
  3. Романівська порода овець (За В.О. Сухарльовим) Романівська порода овець унікальна за комплексом господарсько-корисних і біологічних особливостей , яка унаслідувала від північних коротко­хвостих овець тонкий хвіст, здатність приходити в охоту і запліднюватись на протязі всього року (поліестричність) та давати за одне ягніння двоє, троє і більше ягнят (багатоплідність), високу життєздатність і пристосованість до суворих умов сніжних зим і пасовищного утримання. Спрямована селекція забезпечила високу скоростиглість романівських овець і цінні якості їх овчин, які не мають собі рівних за легкістю, міцністю, красою і теплозахисними властивостями.....
 4. Вода - зима - вівці ...Якщо в холодну пору ваші вівці не дають достатньо молока, можливо що вони не отримують достатньо питної води, лише тому що вона занадто холодна..
5. Послеродовой период у овец романовской породы  .... при наличии активного моциона до родов и после родов и физиологической стимуляции бараном-пробником после родов инволюция половых органов заканчивается в первый месяц после родов и создаются все необходимые условия для наступления беременности сразу после окончания послеродового периода....
6. Про харчування високопродуктивних овець ...  Обмеження на використання потенціалу відтворення овець надає недостатнє харчування під час останніх тижнів суягності та раннього періоду лактації...
7.  Переработка шерсти. Валяльный промысел - традиционное ремесло Полесья Валяльный промысел, издавна игравший важную роль в быту полещуков, имел целью валяние сукна и изготовление войлока, валенок, шапок. Из сукна шили верхнюю одежду, головные уборы, штаны. Войлок шел на изготовление конской упряжи: седелок, седел, хомутов...
8. Кожевенные промыслы Полесья. Исторический очерк ...      Уже в XVI в. жителям Волыни, в том числе и Полесья, были известны такие кожаные и меховые изделия, как «боты», «полуботики» (даже сафьяновые), беличьи шубы, кожухи, широкие кожаные пояса, калиты, мошны, сумки из юфти, барсучьей, лосиной кожи, упряжь . Эти изделия изготовляли городские ремесленники ...
9. Изготовление продукции из шерсти у бурят восточной Сибири ( по Д.М. Маншееву ) ...  Одним из замечательных достижений древних скотоводов было изобретение способа приготовления войлока. Войлочные изделия, широко применявшиеся еще в скифское время, и поныне используются всеми кочевыми скотоводами Евразии....

Статті баранина від ферми до столу

   

Овеча ферма Зелений Дуб

    Романівські вівці це унікальна генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід в світі.   Вона має високу плодючість (зазвичай 3-4 ягнят за окіт)  і поліестричність.   Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство в усі сезони року.
      Романівські барани найкращі стимулятори і пробники. Вони мають високе лібідо протягом всього року і здатні в  короткі терміни охоплювати більше овець, ніж барани інших порід.

    При промисловому схрещуванні  романівських овець з іншими породами в повній мірі проявляється гібридна сила при високій плодючості.

 

Наша ферма  з садибою - прекрасне місце для відпочинку   

Садиба Зелений Дуб це:

Овеча ферма і садиба Зелений Дуб
• Зручне проживання
 • Спілкування з домашніми тваринами
• Мальовничі краєвиди
 • Чисте повітря та вода (навколо змішані ліси і жодного промислового підприємства)
 • Збір грибів, ягід, лікарських  рослин
 • Можливість здійснити одноденні піші або велосипедні походи
Погода на фермі Зелений Дуб
  Погода в Україні
Наші партнери:
  Торф'яні субстрати для аматорів та професіоналів
  Мозаїка в архітектурі і дизайні
 

© 2012 ПП Кардаш   Усі права захищені. Останні зміни: 12.06.2012.